טיול קטן של שבת או של חג

אצלנו ממש מורכב לרצות את כולם. יש גדולות בנות 13 ו 17 שכבר עייפו ממסלולי טיול קלים וקשים, ומה פתאום לצאת עם ההורים? ובכלל עדיף לישון עד הצהריים. יש את הקטנה בת החמש, שקמה מוקדם, ועוד לא ממש חוותה את מסלולי הארץ ונופיה כי חכינו שתגדל קצת ותלך בעצמה, וכמובן שמסלולים לבת החמש צריכים להיות קלים ובירידה.

נו אז עם כזה הרכב  לאן אפשר להוציא את כולם, ומתי? ואך עושים שכולם יהיו מרוצים?

זה לא פשוט, צריך להתעקש וצריך להתגמש. אז מצאנו לנו מסלול יפה, לא קשה, בירידה, לא רחוק מידי כך שאפשר לקום בעשר, עדיין מעניין ואפילו עם מים. וואו, הצלחנו להוציא את כולם מהבית ביחד. קבלו את נחל שיח, באמצע חיפה!

המסלול בירידה מתחיל באמצע שכונת כרמליה ויורד עד למטה ממש. הולכים בצל, בין העצים, מידי פעם נפתח הנוף ורואים את הים.

קטע מהדרך, רואים את הבתים של חיפה למעלה ואנחנו למטה בנחל
הנוף בירידה, מול הים

פעמים עוברים מעיינות עם בריכות קטנות לשכשוך.

עין משוטטים, מעיין הנשפך לתוך בריכה בנויה. המים היו ירוקים אז ויתרנו על הבריכה הזו והמשכנו הלאה. צילום יוחאי כורם
זו נטע, בת החמש, מאושרת לגמרי מהמים בבריכה בהמשך.
והנה רוני בת ה 17, גם היא נהנת מהמים בזמן שגל ויוסי חזרו חזרה את המסלול כדי להביא את האוטו

המסלול קווי, כך שאם באים בשני רכבים כדאי להשאיר רכב אחד בסוף. אצלנו לקראת סוף המסלול, חזרו יוסי וגל בת ה 13 את כל המסלול בעליה (אומרים שהיה קשה) והביאו את האוטו לתחתית המסלול.

ויש מערה אחת ממש מעניינת ואיפילו מיסתורית קצת, כי היא נעולה על מנעול ובריח (ואני שואלת עם מי צריך לדבר פה, כדי להכנס פנימה?) בחיפוש אחר מידע על המערה התברר שהיא נקראת מערת שתי הקומות, גרו בה הנזירים הכרמליתיים. היא חצובה בקשתות ולכן נקראת גם האורווה ועל פי המסורת הנוצרית הסתתר בה אליהו הנביא (!) הנזירים שגרו בה אי שם במאה ה 12 וה 13 התאגדו למסדר "הכרמליתיים" שאליהו הוא פתרונם. הם שתו את מימי המעיין וגידלו גידולים במורדות. המערה נראית ממש מסודרת עם דלת ומרפסת מעל שצופה אל הים. לגמרי צימר, אם תשאלו אותי.

 

מערת שתי הקומות, נחל שיח. צילום יוחאי כורם
הקומה השניה של המערה, צופה אל הים
ועכשיו מקרוב יותר

לקראת סוף המסלול ראינו גרם מדרגות תלול במיוחד, מעל 300 מדרגות, שמוביל לשכונת כבביר שם גרים האחמדים, שזה זרם מיוחד באיסלם שנוסד בהודו ומטיף לנאורות, שלום ואהבה ומתנגד למלחמת הג`יהאד! יש גם כאלו 🙂

ממליצה בחום, היה כיף. תהנו גם.

אורלי

קישור למידע על המסלול.

Reader Interactions

תגובות

  1. איזה יופי. איזה צילומים. אני בשיא העייפות מכל העבודה, וזה האיר לי מחדש את הפנים:). חג שמח

  2. מזדהה לגמרי עם הקושי למצוא עניין שיתאים גם לגדולים וגם לקטנים. המסלול נשמע מקסים ומתכוונת לבדוק אותו ברגלי מתי שהוא. בפעם הבאה תזמינו אותנו, היינו חוסכים לכם את העליה לאוטו 🙂

Leave A Reply