עיצוב כפרי

עיצוב כפרי אקלקטי  – להכניס את הטבע הביתה

עיצוב פנים עוסק בתכנון ושנוי החללים, הן של הבית והן של מקום העבודה. אלה החללים בהם האדם מבלה את רוב שעות היום וכדי להעניק לו איכות חיים ולאפשר לו תפקוד מרבי, עליהם לשלב בצורה הטובה ביותר אסתטיקה ופונקציונליות.

מגוון של סגנונות

ישנם סגנונות עיצוב שונים. לקוחות שונים נוהגים לציין מהו הסגנון המועדף עליהם. הם יודעים לתאר מה הם אוהבים, למה הם מתחברים ואיזה אלמנטים מתאימים להם. בין הסגנונות העיקריים נמנים: עיצוב בסגנון מודרני, עיצוב פנים בסגנון כפרי, עיצוב קלאסי ואקלקטי. קיימים מאפייני סגנונות נוספים אך אלה העיקריים וגם בין המבוקשים ביותר.

חמימות ונינוחות

הסגנון המודרני הוא מינימליסטי, בעל צבעוניות  זהירה המושתת בדרך כלל על צבעים קרים כמו לבן שחור, משתמש בחומרים קרים כמו מתכת, נירוסטה בטון, ומשדר סדר קווי וקרירות. עיצוב כפרי  לעומתו, ישדר נוחות וחמימות. עיצוב בתים בסגנון כפרי ייתן דגש לרוב למגוון של חפצים ופריטים אישיים המפוזרים בבית ויכלול שימוש בחומרים טבעיים כמו עץ ואבן. בסגנון זה הלבשת הבית מקבלת חשיבות רבה. יהיה  שימוש רב בטקסטיל ודגש על ווילונות ושטיחים, מפות ומפיות, ספות נוחות מעוטרות בפרחים לפעמים וכריות צבעוניות.

הסגנון הכפרי התפתח באירופה וארצות הברית. זהו סגנון שהתבסס על חומרים מהטבע שהיו זמינים לתושבים. תושבים למדו לעבד ידנית את המשאבים שלרשותם ובמקרים רבים השתמשו בצורתם הגולמית. התוצאה: בתים מרווחים, עם פיתוחים יפים בחזיתות הדלתות, שימוש בסוגים שונים של עץ ואבן, ולעיתים בשילובי ברזל. הצבעים בבית הכפרי הם צבעי אדמה, אדום, ירוק וצבעי החומרים הטבעיים. אלה צבעים כהים ובולעי אור ,עובדה שיש להתייחס אליה בתכנון הפתחים בבית והחללים. חלונות הבית יהיו בדרך כלל מברזל או מפרופיל בלגי.

בכל חדרי הבית

במטבח נשתמש בארונות מעץ טבעי בדרך כלל. חיפוי הקיר יהיה מאבן והארונות לא יהיו גבוהים כדי לאפשר תצוגת כלים יפים או עציץ עדין. ידיות הארונות יהיו מברזל, התנור יהיה רחב ועומד על רגליים בדרך כלל. אי יפה עם בוצ'ר ועליו סלסלה של פירות ישלים את המראה החם. בסלון כפרי -יהיה מיקוד בספת ישיבה נוחה ובעלת נוכחות ושטיח צבעוני. זה המקום להצגת טקסטיל, מגוון כריות, שמיכת צמר בחורף ומפות עדינות.

בחדר השינה נמצא על פי רוב מיטה ושידות מעץ. גם כאן לווילונות ולכסוי המיטה תפקיד חשוב ביצירת האווירה. כריות גדולות ועליהן כריות בגדלים שונים, בצבעים שקטים עם נגיעות של בדים טבעיים בצבעים ועיטורים יוספו למראה שבו מעוניינים.

חדר האמבטיה הכפרי יכלול חיפוי העשוי באבן שעוברת טיפול נגד רטיבות. גם כאן כמו במטבח יהיה שימוש בעץ, אם זה במשטח מתחת לכיור או כמדפים להצגת מגבות ואביזרי אמבטיה. ארונות אמבטיה יהיו מאובזרים בדרך כלל בידיות מתכת שישלימו את המראה.

למעוניינים לעצב ולתכנן את ביתם בסגנון כפרי, מומלץ לפנות לאורלי אביטל אדריכלות ועיצוב פנים. אורלי בעלת ניסיון בעיצוב סגנונות שונים בבתים פרטיים, במשרדים וחנויות ועם ראייה עיצובית ייחודית.

 לפרטים, צרו קשר בטלפון 054-2755505